Jak działa przełącznik?

Jak działa przełącznik?

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak działa przełącznik Ethernet lub mostek. Jest to podstawowa wiedza, którą powinien posiadać każdy inżynier sieci. Przełącznik switch sieci lokalnej jest centralnym elementem infrastruktury. Może występować w różnych rodzajach i na rynku znajdziemy switche od rozmaitych producentów takich jak Zyxel, Cisco, TP-Link, Totolink, Ubiquiti lub też Extralink.

Co to jest przełącznik sieciowy?

Switch Ethernet to urządzenie drugiego poziomu modelu OSI, które służy jako koncentrator (punkt środkowy) do łączenia innych urządzeń przewodowych za pomocą technologii Ethernet. Jeśli porównujesz przełączany Ethernet z koncentrycznym Ethernetem, switch lan jest zdecydowanie bardziej niezawodny. Przed wynalezieniem switch 1gb komputery były połączone w obwód, na końcu którego podłączono terminator w celu pochłonięcia sygnału. W przeciwnym razie przekazywanie wielu sygnałów zmniejszyło użyteczny ruch w sieci do zera.

Różnica między przełącznikiem a koncentratorem?

Koncentrator to urządzenie sieciowe, które umożliwia podłączenie wielu komputerów do tej samej sieci. Koncentratory mogą być oparte na połączeniach Ethernet, Firewire lub USB. Switche sieciowe to urządzenia sterujące, które włącza lub wyłącza przepływ prądu w obwodzie. Switch sieciowy 1000 może być również wykorzystywany do trasowania szablonów informacji podczas przesyłania strumieniowego danych elektronicznych przesyłanych przez sieci. W kontekście sieci przełącznik jest urządzeniem sieci komputerowej, które łączy segmenty sieci.